dabika mag2

6 نکته ضروری برای درمان موهای خشک

1402-01-23
11:01 ب.ظ

موهای خشک کدر، غیرقابل کنترل و وز هستند و می‌توانند روی اعتماد به نفس تأثیر بگذارند، اما با کمی‌ مراقبت این مورد را می‌توان برطرف کرد. شنا، گرما، رنگ مو و حتی آب می‌توانند چربی‌های ضروری و حالت دهنده مو را کاهش دهند، اما نگران نباشید، دانستن اینکه چگونه خشکی موهای را رفع کنید با رعایت این نکات ضروری، آسان است.

نکات هوشمندانه برای موهای خشک

ملایم باشید

وقتی صحبت از درمان موهای خشک به میان می‌آید، نرم‌کننده جایگاه ویژه‌ای به دست می‌آورد، اما شامپو در پاکسازی پوست سر و مو بسیار مهم است. شامپوی ایده‌آل، شامپویی است که به جای از بین بردن رطوبت موهای خشک، آن را رطوبت‌رسانی می‌کند، پس شامپویی با فرمول ملایم و مرطوب‌کننده مانند شامپو روزانه یا مخصوص موی خشک، انتخاب کنید.

دو تا سه بار شانه‌زدن در روز

هر چه موها به کف سر نزدیکتر باشند، سالم‌ترین حالت خود را دارند، که این موضوع به دو دلیل است. اول اینکه  این موها به تازگی رشد کرده‌اند و دلیل دیگر این است که به چربی‌های هیدرولیپیدی تولید شده‌ی پوست سر، نزدیک هستند که به ایجاد و حفظ خاصیت ارتجاعی و رطوبت‌رسانی مو کمک می‌کند. این چربی‌ها داروی خود طبیعت برای درمان موهای خشک هستند. با برس زدن منظم موهای خود مقداری از این چربی را به سمت پایین مو برسانید.
یکی از نکات برای کنترل موهای خشک این است که به آرامی‌ موهای خود را 2 تا 3 بار در روز و هر بار به مدت چند دقیقه شانه کنید.

محافظت در برابر کلر

کلر بدترین دشمن موهای خشک است، اما روش اینکه چگونه از شر موهای خشک ناشی از شنا خلاص شوید، آسان است. یک کلاه شنا برای محافظت از موها در حین شنا تهیه کنید و بعد از شنا موهایتان را به طور کامل شامپو بزنید. یک ماسک مو را برای زمانی که موهای شما پس از شنا به رطوبت اضافی نیاز دارد، همراه خود داشته باشید.

 

استفاده از روغن مو

از روغن مو قرن‌هاست که برای درمان موهای خشک استفاده می‌شود. اگر به دنبال درمان موهای خشک هستید، محصولات حاوی روغن را برای هیدراتاسیون در روتین مراقبت از موی خود جای دهید. بهتر است هفته‌ای یک بار از ماسک موی برای هیدراته کردن موهای خود استفاده کنید.

محافظت در برابر حرارت

استفاده از حالت دهنده‌های حرارتی، آسیب‌زا است. اگر شما، از طرفداران استفاده از سشوار و اتوی مو هستید، تنها چیزی که نیاز دارید اسپری محافظ حرارتی مناسب است. از این اسپری، روی موی مرطوب و قبل از حالت دادن به مو استفاده کنید تا محافظی بین منبع حرارت و مو، باشد. بهتر است در استفاده از این وسایل زیاده‌روی نکنید حتی با اسپری محافظتی!

 

 

 

آبرسانی

موهای رنگ شده بیشتر مستعد خشکی هستند، پیشنهاد می‌شود از شامپو و نرم‌کننده مخصوصاین نوع مو استفاده کنید. این محصولات به طور ویژه برای بازگرداندن رطوبت به موهای رنگ شده، طراحی شده‌اند و موها را هیدراته نگه می‌دارد. همچنین کمک می‌کند رنگ موهای شما تا چندین بار شستشو زنده بماند و کدر نشود.

© هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب مجله دبیکا بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین دبیکا تعلق دارد.