dabika mag2

یازده قانون مراقبت از پوست خشک

1401-12-14
8:25 ب.ظ

همانطور که می‌دانیم مراقبت از پوست برای همه افراد یکسان نیست. درست است که روش‌هایی مانند استفاده از کرم ضدآفتاب و پاکسازی را باید همه افراد انجام دهند، اما نوع پوست شما عامل تعیین‌کننده‌ای در نحوه مراقبت از پوستتان خواهد بود. اگر پوست خشکی دارید، احتمالاً با چالش‌های همراه با آن آشنا هستید.

ما در مورد لکه‌های خشک، پوسته پوسته، تیرگی و موارد دیگر صحبت می‌کنیم. اما حقیقت این است که مراقبت از پوست خشک به چیزی بیش از یک مرطوب‌کننده نیاز دارد. بنابراین بهتر است این 11 قانون مراقبت از پوست را رعایت کنید تا پوست شما بتواند بهترین ظاهر و عملکرد خود را داشته باشد.

 

1- صورت خود را با آب ولرم بشویید

اگر فکر می‌کنید  که آب گرم دوست شما ست، سخت در اشتباه هستید. وقتی پوستتان را با آب گرم می‌شویید، می‌تواند روغن‌های ضروری پوست را از بین ببرد که منجر به خشکی بیشتر می‌شود. به همین دلیل مهم است که شستشو را با آب ولرم انجام دهید.

 

 

2- از یک پاک‌کننده ملایم استفاده کنید

هنگامی‌که پوست خشکی دارید، مهم است پاک‌کننده‌ای برای صورت انتخاب کنید که برای نوع پوست شما فرموله شده باشد.  برخی از پاک‌کننده‌ها باعث خشکی بیشتر پوست می‌شوند. استفاده از میسلار واتر، یک گزینه مناسب برای افراد با پوست خشک است.

 

3- از لایه‌برداری نترسید

افرادی که پوست خشک دارند، اغلب از استفاده از محصولات لایه‌بردار می‌ترسند زیرا ممکن است پوستشان خشک‌تر شود. اما با این کار سلول‌های مرده پوست از روی سطح پوست جمع شده و علت کدری و پوسته پوسته شدن آن، از بین می‌رود.

 

4- از سرم هیالورونیک اسید استفاده کنید

اسید هیالورونیک یک نجات‌دهنده پوست خشک است. این ماده به جذب و ذخیره شدن رطوبت در پوست کمک می‌کند و فوق‌العاده ملایم است. یک سرم اسید هیالورونیک را در برنامه مراقبت از پوست خود (علاوه بر مرطوب کننده خود) قرار دهید تا حداکثر رطوبت ممکن را دریافت کنید.

 

5- مرطوب‌کننده خود را هوشمندانه انتخاب کنید.

در حالی که افراد با پوست‌های چرب باید از مرطوب‌کننده‌های سبک‌تر و مبتنی بر آب استفاده کنند، پوست خشک به کرمی چرب‌تر و مغذی‌تر نیاز دارد. به سراغ کرم‌های مرطوب‌کننده با ترکیبات آبرسان مانند اسید هیالورونیک یا اسکوالان بروید.

 

6- مرطوب‌کننده را روی پوست مرطوب بمالید.

هنگامی‌که به تازگی از حمام بیرون آمدید یا شستن صورت خود را تمام کردید، حوله نکشید. طبق گفته متخصصان پوست، بهترین زمان برای استفاده از مرطوب کننده، بعد از پاکسازی و روی پوست مرطوب است. مواد تشکیل دهنده مراقبت از پوست بهتر می‌توانند از سطح پوست در حالی که مرطوب است، نفوذ کنند.

 

7- مرطوب‌کننده خود را با روغن صورت تکمیل کنید.

اگر پوست بسیار خشکی دارید، چند قطره روغن صورت را روی مرطوب‌کننده خود بمالید. روغن‌های صورت ترکیبی از روغن‌های گیاهی هستند که پوست را آبرسانی می‌کنند و خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارند، بنابراین اگر پوست شما نیاز به تقویت دارد، یک روغن صورت را به روتین خود اضافه کنید.

 

 

8- از استفاده از ضدآفتاب غافل نشوید.

این قانون دقیقاً مختص پوست خشک نیست، اما ارزش یادآوری دارد. بدون توجه به نوع پوستتان، باید محافظت در برابر آفتاب را جدی بگیرید. همه افراد باید هر روز از یک ضد آفتاب با طیف وسیع و SPF 30 یا بالاتر استفاده کنند.

 

 

9- لب‌ها را فراموش نکنید.

صورت تنها ناحیه‌ای نیست که می‌تواند خشک شود، لب‌ها به شدت مستعد خشکی هستند. برای کمک به هیدراته نگه‌داشتن لب‌ها، هر زمان که لازم بود از بالم لب و یا از فرمول‌های آبرسان رژ لب استفاده کنید.

 

 

10- از محصولات آرایشی با مواد مرطوب‌کننده استفاده کنید.

آرایش فوق‌العاده مات می‌تواند به خشکی پوست کمک کرده و آن را تشدید کند. هنگامی‌که پوست خشکی دارید، فرمول‌های آرایشی را انتخاب کنید که به آبرسانی پوست کمک می‌کند.

 

11- از پخش کننده‌های رطوبت در خانه استفاده کنید.

کمبود رطوبت می‌تواند پوست شما را حتی خشک‌تر کند. برای کمک به مقابله با کمبود رطوبت در هوا، استفاده از مرطوب‌کننده محیط، می‌تواند فوق‌العاده اثربخش باشد.

© هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب مجله دبیکا بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین دبیکا تعلق دارد.