dabika mag2

کرم پودر زدن براساس ترند روز دنیا

1401-10-25
10:52 ق.ظ

 

 

کرم پودر یکی از محصولات آرایشی پایه و ضروری محسوب می‌شود. از بین انواع مختلف لوازم آرایش، کرم پودر می‌تواند به شما این امکان را بدهد که لکه‌های پوستتان را بپوشانید و پوستی یک‌رنگ و یکنواخت داشته باشید. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا بدانید چگونه به درستی کرم پودر بزنید.

چیزهایی که برای زدن کرم‌پودر یکدست نیاز دارید:

  1. کرم‌پودر متناسب با پوستتان
  2. براش کرم‌پودر یا بیوتی بلندر آرایشی
  3. مرطوب کننده
  4. پرایمر

چگونه کرم‌پودر بزنیم؟

آرایش طبیعی، تمیز و کم‌رنگ، داغ‌ترین ترند امروزی است. اکثر مردم بر این باورند که برای رسیدن به این ظاهر “بدون آرایش” به یک کرم پودر نیاز دارند. کرم‌پودر‌ می‌تواند پوششی عالی، یکنواخت و کامل ایجاد کند.

کرم پودر یکنواخت

نحوه استفاده از کرم‌پودر برای پوشش کامل (برای پنهان کردن عیوب):

مرحله 1: پوستتان را پاکسازی و سخاوتمندانه از مرطوب کننده استفاده کنید.

پوست تمیز، پایه‌ای یکنواخت را برای آرایش به شما می‌دهد. همیشه از روتین پاکسازی و مرطوب کننده استفاده کنید. این مرحله برای حفظ سلامت و لطافت پوست نیز بسیار مهم است. قبل از شروع مرحله بعدی، 3 تا 4 دقیقه زمان بدهید تا مرطوب کننده جذب پوست شود.

مرحله 2: از پرایمر صورت استفاده کنید.

اگر می‌خواهید آرایشتان ماندگاری بیشتری داشته باشد، این مرحله را نادیده نگیرید. برای استفاده از پرایمر می‌توانید از نوک انگشتان خود یا براش استفاده کنید.

مرحله 3: کرم‌پودر را با استفاده از اسفنج نمدار روی پوست بزنید.

می‌توانید از یک اسفنج آرایشی یا یک براش برای زدن کرم پودر استفاده کنید. اگر از اسفنج استفاده می‌کنید، کرم را روی اسفنج بریزید و آن را از مرکز صورت به سمت بیرون مخلوط کنید. نحوه ضربه زدن بسیار مهم هستند. مهم است که کرم‌پودر را به خوبی مخلوط کنید و به‌طور یکنواخت روی پوستتان پخش کنید و در مصرف آن زیاده روی نکنید. در ابتدا مقدار کمی کرم‌پودر را بزنید و بعد بسته به پوشش مورد نظرتان، لایه به لایه به آن اضافه کنید. برای استفاده از براش، نقطه‌هایی از کرم‌پودر را روی صورت بمالید روی هر گونه، پیشانی و چانه. به آرامی کرم پودر را بر روی صورتتان پخش کنید. برای مناطقی که نیاز به پوشش بیشتری دارند، کرم پودر را با نوک انگشتان خود به آن قسمت بزنید. برای مناطقی که نیاز به پوشش کمتری دارند، به آرامی ‌با براش، کرم‌پودر را پخش کنید.

مراحل آرایش کردن

آیا می‌توان کرم‌پودر را با مرطوب کننده مخلوط کرد؟

یکنواخت بودن کرم‌پودر بهترین ترفند برای آرایش بی‌عیب و نقص است و با این ویژگی پوست شما طبیعی به نظر می‌رسد و حالت پوسته پوسته ندارد. پیدا کردن یک کرم‌پودر خوب می‌تواند سخت باشد، این کرم‌پودر باید با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد، پوشش کافی بدهد و روی پوست شما احساس سنگینی ایجاد نکند.

کرم‌پودر‌ها گاهی اوقات می‌توانند بیش از حد سنگین به نظر برسند و باعث شوند که صورت شما احساس خشکی کند. برای اینکه رنگ و ظاهر پوست شما یکدست به نظر برسد؛ کرم‌پودر را با مرطوب کننده مخلوط کنید. این ترفند بدون توجه به اینکه چه نوع آرایشی را ترجیح می‌دهید در عرض چند ثانیه به پوست شما ظاهری یکنواخت می‌دهد.

استفاده از مرطوب کننده روی پوست یک حرکت مهم در هر روتین مراقبت از پوست است، همیشه از مرطوب کننده برای آماده سازی پوست برای آرایش استفاده کنید، اما ترکیب این دو مرحله در یک مرحله می‌تواند به شما در صرفه جویی زمان کمک کند. امتحان کردن این ترفند می‌تواند کرم‌پودر را طبیعی جلوه دهد. برای این کار کافیست به اندازه یک نخود مرطوب‌کننده و کرم‌پودر در پشت دست خود اضافه کنید. بسته به میزان پوششی که نیاز دارید، می‌توانید مقادیر را تغییر دهید. اگر قرمزی یا‌ هایپرپیگمانتاسیون پوست دارید، یک سوم مرطوب کننده و دو سوم کرم پودر بزنید. ترکیب‌های مختلف را امتحان کنید تا زمانی که نسبت مناسب برای پوشش مناسب را پیدا کنید.

این یک ترفند برای ایجاد یک مرطوب کننده رنگی است. برای افرادی که می‌خواهند پوستشان یکدست به نظر برسد، با این یک مرحله ساده، می‌توانید آرایشتان را سریع‌تر انجام بدهند و در وقت صرفه‌جویی کنند.

ترکیب کرم پودر با مرطوب کننده

برای پوست چرب چطور؟

اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید، سعی کنید برای آبرسانی بیشتر، کرم‌پودرتان را با یک مرطوب کننده بدون چربی مخلوط کنید.
بعلاوه، اگر به آرایش مینیمال علاقه دارید، این ترفند می‌تواند برای یک ظاهری طبیعی روزمره عالی عمل کند. مخلوط کردن یک قسمت از مرطوب کننده در دو قسمت کرم‌پودر باعث ایجاد تفاوت در آرایش نهایی شما می‌شود. به پوست ظاهری زیبا می‌بخشد که بسیار طبیعی به نظر می‌رسد. اگر زیرسازی مات دارید که خیلی خشک و پودری به نظر می‌رسد، این ترفند را امتحان کنید. این به شما ظاهری درخشان می‌دهد بدون اینکه پوستتان چرب یا روغنی به نظر برسد به خصوص در ماه‌های زمستان. مخلوط کردن مقداری مرطوب‌کننده در کرم پودر می‌تواند هر فرمولی را از مات به حالتی درخشان تبدیل کند. اگر پوست چرب یا مستعد آکنه دارید، از یک مرطوب کننده سبک و بدون چربی برای آبرسانی بیشتر استفاده کنید. اگر پوست خشکی دارید، یک قطره روغن صورت به آن اضافه کنید یا آن را با یک پرایمر آبرسان مخلوط کنید.
ترکیب مرطوب کننده و کرم پودر فواید دیگری نیز دارد: مرطوب کننده کمک می‌کند تا کرم پودر به راحتی ترکیب شود و به نرمی پخش شود و در عین حال پوست را آبرسانی کند. این باعث می‌شود که بسیاری از کرم‌پودر‌های غلیظ برای پخش شدن راحت‌تر شوند.

 

ست اسفنج آرایشی

اگر زیرسازی با پوشانندگی بالایی دارید که می‌خواهید برای آرایش روزمره از آن استفاده کنید، می‌توانید با مخلوط کردن آن با یک مرطوب‌کننده ، فرمول را سبک‌تر کرده و رنگ آن را روشن کنید. همچنین می‌توانید مرطوب کننده خود را بر اساس فصل تغییر دهید. اجازه ندهید تغییر آب و هوا پوست شما را کم آب کند. با فرا رسیدن فصل زمستان، زمان آن می‌رسد که مرطوب کننده مورد استفاده خود را تغییر دهید. در ماه‌های سردتر که پوست خشک‌تر از حد معمول است، برای آبرسانی بیشتر، یک کرم غنی انتخاب کنید. اما به محض بازگشت تابستان، سعی کنید کرم‌های سنگین را به لوسیون‌های سبک‌تر تغییر دهید.

اسفنج آرایش

برای روشن کردن رنگ کرم‌پودر

اگر در حال حاضر کرم‌پودری دارید که برای رنگ پوستتان تیره است، می‌توانید آن را با مرطوب کننده مخلوط کنید تا رنگش را اصلاح کنید. مخلوط کردن کرم‌پودر با مرطوب کننده می‌تواند آن را سبک‌تر کند. به این ترتیب دیگر نیازی به خرید کرم پودر دیگری برای به دست آوردن رنگ روشن‌تر و مناسب برای پوست خود ندارید.
نکته مهم در این زمینه این است که پایه کرم‌پودر و مرطوب‌کننده یکسان باشد. به خاطر داشته باشید که بسیاری از محصولات به خوبی با هم ترکیب نمی‌شوند، کرم پودر و مرطوب کننده یا هر دو باید سیلیکونی یا هر دو روغن و آب باشد. اگر بین پایه‌های ناهماهنگی باشد، مخلوط مرطوب کننده و کرم‌پودر ممکن است نتیجه خوبی به شما ندهد. ممکن است کرم‌پودر تکه‌تکه به نظر برسد.
بهترین راه برای به دست آوردن نتیجه بهتر، سازگاری کرم‌پودر و کرم مرطوب کننده یا پرایمر است. اگرچه در ابتدا ممکن است مشکل باشد زیرا گاهی اوقات ممکن است مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط نشوند، بنابراین باید ترکیبات مختلف را امتحان کنید.
امتحان کنید تا زمانی که از نتیجه نهایی راضی باشید. هنگام آرایش کردن حتما وقت بگذارید و اگر برای موقعیت خاصی آماده می‌شوید یا عجله دارید ، بهتر است برای اولین بار کرم پودر و کرم مرطوب‌کننده را مخلوط نکنید.

کرم پودر

© هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب مجله دبیکا بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین دبیکا تعلق دارد.