dabika mag2

فواید شامپوی بدون سولفات

1401-11-28
11:25 ق.ظ

سولفات‌ها یک ماده کاملا استاندارد برای استفاده در بسیاری از محصولات از جمله شامپو و پاک کننده‌های خانگی هستند. به زبان ساده، کاربرد سولفات‌ها،ایجاد کف غلیظ است. با این حال، آنها به دلیل آسیب رساندن به مو مورد انتقاد هستند.

 

شامپوهای بدون سولفات چه فوایدی دارند؟

 حفظ روغن‌های طبیعی مو

سولفات‌ها به همان اندازه که در از بین بردن کثیفی موهای شما موثر هستند، می‌توانند روغن‌های طبیعی ضروری را نیز از موهای شما پاک کنند. یکی از مزایای استفاده از شامپوهای بدون سولفات این است که تارهای شما درخشش طبیعی و سالم خود را از دست نمی‌دهند. شامپویی که حاوی سولفات هستند به طور موثر آلودگی را از پوست سر شما پاک می‌کنند. اما اگر موهای خشکی دارید، می‌تواند روغن‌های طبیعی موها را از بین ببرند. یکی از مزایای استفاده از جایگزین‌های بدون سولفات این است که موها بدون از بین بردن روغن‌های طبیعی تمیز می‌شود که باعث می‌شود موها درخشان و پوست سر شاد و مرطوب باقی بماند.
از طرف دیگر اگر بعد از استفاده از شامپوی بدون سولفات احساس می‌کنید که موهایتان چربی دارد، تنها نیستید. این تا حد زیادی به نوع موهای شما و روغنی که قبل از شستشو استفاده می‌کنید، بستگی دارد. معمولاً ترکیبات موجود در شامپوهای بدون سولفات به قدری ملایم هستند که ممکن است موهای شما حتی پس از شستشوی کامل، چربی داشته باشد. به دلیل ملایم بودن مواد این نوع شامپو، ممکن است نتوانید چربی مو را به طور کامل از بین ببرند. اگر می‌خواهید بر این مشکل غلبه کنید، باید شستشو را تکرار کنید.

جلوگیری از تغییر رنگ و از بین رفتن رنگ مو

اگر دائماً موهای خود را با شامپوهای معمولی بشویید، ممکن است متوجه شوید که رنگ مویتان، شروع به کمرنگ شدن می‌کند یا درخشش خود را از دست می‌دهد. شامپوهای بدون سولفات به جلوگیری از محو شدن رنگ مو کمک می‌کنند. با استفاده از یک شامپوی بدون سولفات، می‌توانید رنگ خود را برای مدت بیشتری حفظ کنید.

 

 

حفظ رطوبت مو

اگر موهایتان خشک و شکننده است، می‌توانید از شامپوی بدون سولفات استفاده ‌کنید. شامپوی بدون سولفات، موهای آسیب دیده را ترمیم، مرطوب و درخشان می‌کنند. در حالی که مو به طور موثر، پاکسازی می‌شود اما در این فرآیند هیچ رطوبتی از بین نمی‌رود.

 

تقویت موهای آسیب‌دیده

شستن موها در صورت آسیب‌دیدگی و شکننده بودن می‌تواند فرآیند سختی باشد. از یک طرف، شما نمی‌خواهید وضعیت را بدتر کنید. از طرف دیگر، باید چربی و آلودگی روی موهای خود را بشویید. با شامپوی بدون سولفات می‌توانید موهای خود را به آرامی ‌و بدون آسیب بیشتر تمیز کنید.

 

خداحافظی با حساسیت پوست سر

اگر پوست سر حساسی دارید، محصولات موی نامناسب می‌توانند وضعیت را بسیار بدتر کنند. یکی از فواید شامپوهای بدون سولفات این است که برای پوست‌های حساس بسیار ملایم‌تر هستند و خشکی یا خارشی که قبلاً تجربه کرده‌اید، را ایجاد نمی‌کنند.

 

حفظ حالت مو

اگر موهای حالت‌دار دارید، ممکن است که از بین رفتن فر مو را به دلیل نبودن یا کمبود رطوبت تجربه کرده باشید. از آنجایی که سولفات‌ها مو را خشک می‌کنند، باعث می‌شود فرهای شما نتوانند الگوی فر خود را داشته باشند.

© هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب مجله دبیکا بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین دبیکا تعلق دارد.