dabika mag2

ترفندهای ریمل‌زدن

1401-12-20
2:25 ب.ظ

این مقاله به بررسی نکات و ترفندهایی می‌پردازد که با بکارگیری آنها، بهترین نتیجه را از ریمل‌ زدن‌تان خواهید گرفت.

 

روش استفاده صحیح از ریمل

برای پرپشت شدن مژه‌هایتان، بعد از اینکه لایه اول ریمل را روی مژه‌هایتان زدید، چند دقیقه صبر کنید تا کمی‌ خشک شود، سپس لایه دوم را بزنید. این تنها یکی از ترفند‌های ریمل است که مژه‌هایی بی‌عیب و نقص به شما هدیه می‌دهد.

حذف ریمل اضافی از براش ریمل

یک روش درست و یک روش غلط برای پاک‌کردن ریمل اضافی از برس ریمل وجود دارد:

  • روش درست این است که مقدار اضافی ریمل را با استفاده از دستمال کاغذی به آرامی ‌از روی براش پاک کنید.
  • روش اشتباه ولی رایج؛ مالیدن براش ریمل به دهانه ظرف ریمل است. این کار ریمل را در اطراف دهانه ظرف جمع می‌کند و پس از هربار استفاده، خشک می‌شود.

 

استفاده از ریمل به جای خط چشم

این یکی از ترفند‌های ریمل است که می‌توانید هنگامی که خط چشم مایع شما تمام شد، از آن استفاده کنید. ریمل را روی پلک‌های خود، نزدیک به خطوط مژه بزنید.

 

ریمل خشک‌شده

هیچگاه ریمل خشک قابل بازیابی نیست، باید دور انداخت. اما اگر به تازگی خشک‌شده، این ترفند استفاده کنید:

ریمل را به مدت پنج دقیقه در یک لیوان آب داغ (به صورت در بسته) قرار دهید. هنگامی‌ که آن را باز می‌کنید، استفاده از ریمل آسان‌تر خواهد بود. به هیچ عنوان چیزی مانند آب یا روغن به ریمل خود اضافه نکنید.

 

 

 

 

ترفندی برای پرپشت‌ کردن مژه‌ها

این یک ترفند برای مژه‌های کم‌پشت است که می‌توانید بدون استفاده از مژه مصنوعی، مژه‌های خود را پرپشت کنید. تنها چیزی که نیاز دارید ریمل، پودر بچه و فرمژه است. یک لایه ریمل بزنید و سپس پودر بچه را با استفاده از یک سواپ پنبه‌ای روی مژه‌های خود بزنید، با یک لایه دیگر از ریمل، مژه‌هایتان را پرپشت کنید و با فرمژه، به آنها حالت دهید.

 

پاک کردن ریمل اضافه

اگر ریمل اضافی زده‌اید، تمام آرایش چشم خود را پاک نکنید. یکی از ترفند‌های ریمل که باید بدانید، استفاده از شانه مژه برای پاک کردن هر گونه ریمل اضافی است. شانه مژه را از ریشه تا نوک روی مژه‌های خود بکشید تا از شر ریمل‌های اضافی راحت شوید.

 

استفاده از قاشق

برای جلوگیری از هرگونه رد ریمل روی صورت خود، می‌توانید از یک قاشق در زمان آرایش استفاده کنید. یک قاشق را زیر یا بالای چشم خود نگه دارید، به این ترتیب، هر محصول اضافی روی قاشق می‌نشیند نه روی صورت شما.

 

 

هرگز ریمل خود را به اشتراک نگذارید

این در واقع یک ترفند ریمل نیست، اما باید بدانید که هرگز نباید ریمل خود را به اشتراک بگذارید. ریمل‌ می‌تواند به سرعت و شدت، به باکتری‌های عامل عفونت، آلوده شود. بنابراین برای حفظ سلامتی خود و دیگران، ریملتان را با کسی به اشتراک نگذارید.

ترفند ریمل همه کاره

این یک ترفند ریمل باعث می‌شود مژه‌های شما بسیار پر به نظر برسد و این خطا را ایجاد می‌کند که شما خط چشم زده‌اید. در این روش ریمل زدن، براش ریمل را در ریشه مژه‌های خود نگه دارید، قبل از اینکه براش را بچرخانید، آن را در جای خود حرکت دهید و سپس به آرامی ‌براش را به سمت بالا بچرخانید.

 

زمان دور انداختن ریمل

ریمل را باید 3 تا 6 ماه پس از اولین استفاده، دور بیندازید. ریمل‌ها معمولا خشک می‌شوند و استفاده بیش از 6 ماه از آن، ظاهر مطلوبی به مژه‌هایتان نمی‌دهد. برای حفظ سلامت چشم‌هایتان به تاریخ انقضا و مدت زمان استفاده از ریمل دقت کنید.

 

استفاده از براش ریمل قدیمی

همانطور که در بالا ذکر کردیم، همیشه باید بدانید که چه زمانی ریمل خود را دور بیندازید، اما اگر عاشق براش ریمل قدیمی ‌خود هستید، این نکته برای شما مناسب است.

تنها کاری که برای تمیز‌کردن براش ریمل باید انجام دهید این است که یک لیوان را با آب گرم پر کنید و آن را به مدت 15 دقیقه، خیس کنید. سپس با استفاده از مقداری شامپو، براش را روی کف دست خود بمالید و اجازه دهید کف شامپو تمام براش را بپوشاند. آن را آبکشی و یک بار دیگر این کار را تکرار کنید تا مطمئن شوید که براش به‌طور کامل تمیز شده است.

 

 

تمیز کردن ریمل

© هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب مجله دبیکا بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین دبیکا تعلق دارد.