dabika mag2

انواع مختلف پاک‌کننده‌های صورت

1401-09-29
1:45 ب.ظ

در پایان یک روز طولانی، هیچ چیز به اندازه شستن آرایش و پوست تمیز صورت، احساس خوبی به شما نمی‌دهد. شستن آلودگی، عرق و آرایش به پوست اجازه تنفس، ترمیم و تجدید سلولی را می‌دهد. پوست بدون هرگونه آلودگی، به سایر محصولات مراقبت از پوست کمک می‌کند تا عمیق‌تر به پوست نفوذ کنند و عملکرد خود را با کارایی بیشتری انجام دهند. به عنوان اولین قدم در مراقبت از پوست، مهم است که قبل از اینکه به سرم‎ها و کرم‌های ضد پیری فکر کنید، عملیات پاکسازی را به بهترین نحو انجام دهید.

انتخاب نوع مناسب پاک‌کننده صورت

با وجود گزینه‌های بسیاری از ژل‌ها، کرم‌ها و انواع پاک‌کننده‌های دیگر، انتخاب یک محصول پاک‌کننده صورت، می‌تواند کمی سخت باشد. دانستن تفاوت بین هر کدام از این محصولات، به شما امکان می‌دهد گزینه‌های خود را محدود و در نهایت یک پاک‌کننده مناسب را برای پوستتان انتخاب کنید.

انواع بافت پاک‌کننده ها

پاک‌کننده‌های ژل

پاک‌کننده‌های ژل اغلب شفاف هستند و همانطور که از نامشان پیداست قوام ژل مانندی دارند. به‌طور کلی برای پاکسازی عمیق طراحی شده‌اند و به دلیل خاصیت لایه‌برداری، در رفع بسته بودن منافذ، از بین بردن چربی‌های اضافی و باکتری‌های مولد آکنه، موثر هستند. پاک‌کننده‌های ژل برای افرادی که آکنه یا پوست چرب دارند، توصیه می‌شوند. برای کسانی که پوست حساسی دارند، پاک‌کننده‌های ژلی، محصولات ملایمی هستند که باعث تحریک اندک یا بدون ایجاد حساسیت می‌شوند.

پاک‌کننده‌های کرمی‌

پاک‌کننده‌های کرمی غلیظ و غنی از مواد رطوبت‌رسان هستند. به دلیل قابلیت‌های آبرسانی، یک محصول مهم در روتین مراقبت از پوست برای افرادی با پوست خشک محسوب می‌شوند. برای پاکسازی کامل، اکثر افراد معمولا شستشو را با تونرها تکمیل می‌کنند. پاک‌کننده‌های کرم نسبت به سایر پاک‌کننده‌ها ملایم‌تر و آب‌رسان‌ترند و برای انواع پوست‌های خشک یا حساس ایده‌آل هستند. این پاک‌کننده‌ها پوست را با ملایمت ‌پاک می‌کنند بدون اینکه روغن طبیعی آن را از بین ببرند. اگر تمایل به پاکسازی بیشتر دارید، می‌توانید از این محصول در مرحله دوم پاکسازی استفاده کنید.

فوم‌های پاک‌کننده‌

پاک‌کننده‌های فوم، تقریباً بین پاک‌کننده‌های ژلی و کرمی ‌قرار می‌گیرند و برای پوست‌های مختلط گزینه مناسبی هستند. آنها از حالت کرم یا ژل به یک کف غلیظ تبدیل می‌شوند. این نوع پاک‌کننده‌ها، چربی اضافی را به اندازه پاک‌کننده‌های ژل، پاک می‌کنند. اگر بعد از یک روز طولانی چند لایه آرایش، یا کرم ضد آفتاب دارید، یک شوینده فوم به عنوان یک پاک‌کننده قوی برای شستن همه نوع آرایش، انتخاب کاملا هوشمندانه‌ای خواهد بود.

پاک‌کننده فومی

اسکراب

اسکراب صورت، یک محصول مبتنی بر ژل یا کرم است که باعث لایه‌برداری مواد زائد و سلول‌های مرده پوست می‌شود. معمولاً حاوی دانه‌های ریز است که به پاک کردن منافذ مسدود شده، کمک می‌کند تا پوست صاف و شاداب شود. از این محصول دو تا سه بار در هفته همراه با پاک‌کننده‌های دیگر برای بهترین نتیجه، استفاده کنید.

پاک‌کننده‌های خاک رس

اگر ماسک خاک رس را دوست دارید، پس طرفدار پاک‌کننده‌های خاک رس هم خواهید شد. پاک‌کننده‌های خاک رس به دلیل قدرت جذب خود شناخته می‌شوند، با خارج کردن چربی اضافی و سموم از منافذ پوست، آن را پاکسازی می‌کنند. برای پوست‌های چرب و مختلط عالی هستند، پاک‌کننده‌های خاک رس برای پوست‌های حساس نیز مناسب هستند، زیرا معمولاً هیچ اسکراب یا اسید خشن ندارند.

پاک‌کننده‌های میسلار واتر

میسلار واتر که منشا آن کشور فرانسه است، دارای مولکول‌های ریز روغن معلق در آب هستند که چربی، آلودگی و آرایش را جذب می‌کنند. پاک‌کننده‌های میسلار، ملایم و بدون الکل هستند، بنابراین برای انواع پوست و به خصوص پوست‌های حساس بی‌خطرند. میسلار واتر یک محصول ملایم است که حاوی مواد شیمیایی خشن نیست و از پوست شما در برابر تحریک، محافظت کرده و آن را تمیز و آبرسانی می‌کند.

پاک‌کننده میسلار واتر

چگونه بهترین پاک‌کننده صورت را براساس نوع پوست خود انتخاب کنید؟

اکنون که انواع پاک‌کننده‌ها را می‌شناسید، نکته بعدی که باید بدانید نوع پوست شما است. آگاهی از وضعیت پوستتان به شما این امکان را می‌دهد که بهترین پاک‌کننده صورت را انتخاب کنید.

پوست کدر و تیره

اگر تیرگی یا لکه‌های تیره دارید، به شستشوی صورت با مواد لایه‌بردار ملایم و روشن کننده نیاز دارید. یک پاک‌کننده اسکراب می‌تواند لایه بالایی سلول‌های مرده پوست را از بین ببرد و به سلول‌های جدید اجازه دهد که روی سطح پوست ظاهر شوند و در نتیجه رنگ پوست روشن‌تر و یکدست‌تر ‌می‌شود. از سوی دیگر، شستشو با فوم می‌تواند منافذ شما را عمیقاً، تمیز کند و به جلوگیری از جوش‌هایی که لکه‌های تیره روی پوست شما می‌گذارند، کمک کند.

پوست خشک

کسانی که پوست خشک دارند باید از پاک‌کننده‌های حاوی الکل اجتناب کنند. به سراغ محصولات آبرسان مانند میسلار واتر یا کرم پاک‌کننده صورت بروید. با مصرف این محصولات علاوه بر اینکه صورت شما صاف و سالم به نظر می‌رسد، اثربخشی سایر محصولات را نیز افزایش می‌دهد.

پوست خشک

پوست چرب

اگر پوستتان چرب است، بهتر است پاک‌کننده‌ای با سطح pH پایین‌تر انتخاب کنید. برای اثر سریع، شستشوی ژل و فوم عالی هستند زیرا به عمق پوست نفوذ می‌کنند. خواندن برچسب‌ها و شرایط استفاده‌ی توصیه شده، به شما کمک می‌کند تا از آن محصول به درستی استفاده کنید.

پوست حساس

افراد دارای پوست حساس باید از پاک‌کننده‌های دارای سولفات قوی، دوری کنند. پوستی که به راحتی تحریک می‌شود فقط باید از محصولاتی با ترکیبات ملایم استفاده کند تا آن را سالم و تمیز نگه دارد. در صورتی که پوستتان حساس است، ژل، میسلار واتر، کرم‌ها و سایر گزینه‌های بدون عطر را انتخاب کنید.

پوست مستعد آکنه

برای دور نگه داشتن جوش‌ها، از پاک‌کننده‌هایی استفاده کنید که می‌توانند به عمق منافذ شما نفوذ کنند. استفاده از شوینده‌های فوم، اسکراب‌های صورت یا تونرها به طور موثری، تجمع آلودگی و سایر مواردی را که ممکن است منافذ شما را مسدود کرده و باعث آکنه شوند، را از بین می‌برند.

انواع پوست

و در آخر

ایجاد یک روتین مراقبت از پوست با گزینه‌های بسیار زیادی که در دسترس است، ممکن است برای مبتدیان سخت باشد. با استفاده از این راهنمای مفید، خرید بهترین شستشوی صورت برای پوستتان برای شما آسان‌تر خواهد بود.

شستشو صورت

© هرگونه کپی‌برداری جزئی یا کلی از مطالب مجله دبیکا بدون کسب مجوز مکتوب ممنوع است. حقوق این سایت به فروشگاه آنلاین دبیکا تعلق دارد.